DARUJTE

Sdružení Arnika letos uspořádá už 4. cyklojízdu na podporu stromů a alejí v Poodří, která tradičně uvítá nejen cyklisty, ale všechny milovníky přírody, pro které je připraven tematický doprovodný program. Akce se bude konat první zářijovou sobotu, tedy 3. 9. 2022 v sportovním areálu obce Libhošť, ze kterého se účastníci vydají na pohodovou jízdu alejemi i loukami podél řeky Odry. 

Na výběr bude trasa “junior”, která bude přizpůsobena spíše výletním jezdcům a rodinám s dětmi, či “machr”, jež trochu víc prověří zdatnost zúčastněných; obě nabídnou několik komentovaných zastávek.  

Na dospělé bude v cíli čekat odměna v podobě stánků s občerstvením, tematické výstavy o stromech v Poodří, tomboly a hudby, pro nejmenší pak bude připraveno divadélko, hudební vystoupení, setkání s netopýry, výtvarné dílničky, soutěže, kvízy a další.  

"Po loňské ´jízdě´, která byla kvůli pandemické situaci v online režimu, na vás budeme osobně čekat u startu i v cíli. Už se moc těšíme, že se na tomto závodu ´nezávodu´ opět všichni setkáme. Také v průběhu letošní Tour de Aleje budete moci přispět na výsadbu stromů a ořezy hlavatých vrb,” řekla za pořadatele Marcela Klemensová.

Tour de Aleje se letos koná na podporu výsadby stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a dalších aktivit v rámci kampaně Zachraňme stromy a projektu na ochranu páchníka hnědého v Poodří.Svoje aktivity představí i další spolky např. místní spolek Horní Dolní podporující handicapované děti a lidi v těžkých životních situacích.

Kontakt na koordinátorku akce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací průběžně sledujte na stránkáchwww.aleje.org.


znak obce libhosťlogo msk

Akce se koná pod záštitou obce Libhošť a s podporou Moravskoslezského kraje.

natura 2000 logologo mzplogo life 30

Akci v rámci projektu Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří podpořila Evropská unie z programu LIFE a Ministerstvo životního prostředí ČR.


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.