DARUJTE

19.04.2021 - STUDÉNKA Tiskové zprávy

Nová stromořadí dubů a hrušní vznikají na Novojičínsku poblíž Studénky díky práci spolků Arnika a ZO ČSOP Studénka. Došlo i na pravidelné ořezání hlavatých vrb. Výsadbami v Evropsky významné lokalitě Poodří spolky udržují pestrou krajinu a vytvářejí nové biotopy pro chráněné druhy živočichů, především brouka páchníka hnědého.

“Letošní jaro jsme byli opravdu pilní a vysadili jsme 350 sazenic z místních školek. Od listopadu do února jsme navíc ošetřili více než 200 starých vrb. Mnohé z nich jsou domovem brouka páchníka, ale žijí v nich i další druhy hmyzu a hnízdí ptáci,” shrnuje Marcela Klemensová z Arniky.  

S jarní výsadbou  stromků ve Studénce -  Butovicích pomohli zaměstnanci firmy LB CEMIX v rámci aktivit společenské odpovědnosti. CSR ambasador firmy Aleš Velička k tomu dodává: “To, že člověk něco dobrovolně udělá pro přírodu, zcela určitě v každém vyvolá velmi pozitivní pocity. Za mě asi vůbec to nejdůležitější je přínos pro děti. Získají velmi kladný vztah k přírodě, který je pak bude provázet na cestě životem.”

Spolky v Poodří působí dva a půl roku, během nichž vysázeli přes 1300 dubů, hrušní, topolů a vrb. Cílem projektu je obnovit pestrou krajinu bohatou na různé druhy živočichů a zároveň do ní vrátit  původní odrůdy hrušní.


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.