DARUJTE

V sobotu 24. června se konal již sedmý ročník Tour de aleje. Tentokrát se milovníci sportu a alejí potkali v obci Jistebník a dobrovolným příspěvkem a svou účastí podpořili ochranu alejí či provoz ekoporadny Arniky.

 

"Bylo mi ctí převzít záštitu nad dalším ročníkem této pěkné akce. Atmosféra byla velmi příjemná a děkuji všem, kdo přispěli k organizaci. Kromě spolku Arnika to byli i naši místní lidé, kteří pomáhali s přípravou zázemí." komentovala akci starostka obce Jistebník Šárka Storzerová.

 Na cyklotrasách bylo připraveno několik tematických zastávek, na kterých se účastníci mohli dozvědět víc například o říční krajině, mrtvém dřevě, místních odrůdách stromů ve volné krajině či tradičním způsobu hospodaření. "Na počtu cyklistů se bohužel negativně podepsalo zachmouřené a větrné počasí. Nicméně, kde ubylo na kvantitě, tam přibylo na kvalitě. Bylo více prostoru na dotazy a názorné příklady." vyjádřil se vedoucí peletonu "Machr", místní ochranář Ivan Bartoš.

V cíli čekal na účastníky guláš zdarma ve dvou variantách a doprovodný program, který zahájilo loutkové divadlo Milana Šťastného Pohádkou o Koblížkovi. Po příjezdu druhého peletonu následovala slampoetry v podání Honzy Dibitanzla a přednáška o šelmách.

Stejně jako minulé ročníky se konalo i letos slosování bohaté tomboly, která potěšila jak děti, tak dospělé. Lidé si odnesli například truhlíky osázené bylinkami, cyklistické potřeby, fotbalový míč, řemeslná piva, vstupenky do botanických zahrad a muzeí, knížky a mnohé další ceny. Celou akci uzavřel příjemně nedělní koncert místního swing bandu.

Kromě zmíněných bodů programu byly po příjezdu peletonu "junior" na místě k dispozici výtvarné dílničky a různé ekovýchovné aktivity pro děti.

Pro více informací prosím kontaktujte tiskového mluvčího Arniky Luboše Pavloviče (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 606 727 942).

Více informací najdete také na: aleje.org/tour-de-aleje

jistebník logo     moravskoslezský kraj logo

Akce se koná pod záštitou obce Jistebník a s podporou Moravskoslezského kraje.

natura2000 logomzp logo malélife logo

Akci v rámci projektu Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří podpořila Evropská unie z programu LIFE a Ministerstvo životního prostředí ČR.

 


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.