DARUJTE

Na konci října 2019 pořádali naši přátelé z Nadace eko-rozvoje (Fundacja Ekorozwoju) ve Wroclavi už čtvrtý ročník Fóra přátel stromů – celostátního setkání odborníků, aktivistů a veřejnosti s cílem sdílet zkušenosti, nápady a poznatky o tom, jak účinně chránit stromy a pečovat o ně.

Letošní ročník s podtitulem „Klima pro stromy, stromy pro klima“ měl zvláštního hosta. Zúčastnil se ho věhlasný německý lesník, autor mnoha bestsellerů, Peter Wohlleben. Řadu jeho knih známe i z českých překladů: Tajný život stromů, Citový život zvířat a další.

Peter Wohlleben se také zúčastnil premiéry polského filmu „Tajný život stromů“, který Nadace eko-rozvoje produkovala už v roce 2014. Film režisérů Artura Homana a Saturniny Homanové ukazující ohromné bohatství a propojenost všech organismů žijících v přirozených lesích byl natočen v doubravách národního parku Údolí Barycze.

Zdroje:

https://www.facebook.com/events/378789163029302/?active_tab=about

http://drzewa.org.pl/wydarzenie/forum-przyjaciol-drzew-2019/

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Zpracoval: Vlastimil Karlík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 604 774 153


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.