DARUJTE

"Stromy jsou od nepaměti součástí našich životů. Vyprovázejí nás každé ráno, ať už naše kroky míří kamkoli, dokreslují atmosféru čtyř ročních období a stojí při nás  od narození po stáří. Máte svůj oblíbený strom? Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno prožil?

Právě tyto otázky si položili žáci 2. stupně ze Základní školy Mládí a zapojili se do literární a výtvarné soutěže „Staré stromy a jejich obyvatelé“, kterou pořádá spolek Arnika.

Jejich soutěžní dílo je jedinečné hned z několika důvodů. Propojuje výtvarnou i literární část – žáci namalovali krásný strom a toto dílo doplnili o verše, které sami k tomuto tématu vytvořili.  Výtvor  je dále výsledkem spolupráce několika tříd, dokonce i spolupráce mezi organizacemi. Koordinátorka soutěže Mgr. Lenka Pastirčáková oslovila Dům seniorů Pohoda ze sousedství s možností společného zapojení se. A jak se spolupráce vydařila?

Pod vedením Mgr. Hany Grocholové žáci 9. A namalovali kmen a větve stromů, které senioři doplnili o korunu vytvořenou z otisků jejich dlaní. V rámci hodin českého jazyka 8. a 9. ročníků vzniklo spoustu zdařilých veršů, které senioři rovněž rozšířili o svou vlastní básnickou tvorbu.

Náš strom včetně veršovaných poselství bude zdobit plánovanou výstavu v Poodří a bude součástí nově vydané knihy stromů.  Pokud se vše podaří, budete moct výstavu našich prací zhlédnout také Vy v listopadu v knihovně."

Za kolektiv ZŠ Mládí, Mgr. Denisa Harenzová

"Do soutěže se základní škola Mládí z Orlové zapojila s velkou vizí. Vytvořit dílo ve spolupráci se seniory ze sousedního domova Pohoda.V rámci probíhající kampaně Díky, že o Tobě vím! jsme se kontaktovali, společně tvořili a vše zachytili na fotografiích. Zapojili se žáci 8.-9. tříd pod vedením učitelů českého jazyka a výtvarné výchovy a ochotní senioři s pracovníky domova. Těšíme se ze spolupráce, z nově budovaných vztahů a z kreativního tvoření. Velmi děkujeme organizátorům soutěže." dodává Mgr. Lenka Pastirčáková.

Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.